Biograd - wakacje już od 1429 zł

Na wakacje: Biograd, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Biograd

Pochmurno
8°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
broken clouds%
Ciśnienie:
1022 hPa
Wiatr:
5 km/h252°
Od X w. Biograd był siedzibą i miejscem koronacji królów chorwackich, a dziś dzięki piaszczystym plażom, atrakcyjnemu położeniu na dwóch półwyspach, różnorodności zakwaterowania i świetnej infrastrukturze miejsce wypoczynku turystów z całego świata. Dwa porty jachtowe, baza sportów wodnych, liczne restauracje i kawiarenki zapewnią udane wakacje. Warto wypłynąć na wycieczkę po Archipelagu Kornati.

Biograd, wczasy w Chorwacji

Biograd położony jest na południe od miejscowości Zadar na Riwierze Zadar na terenie regionu Północnej Dalmacji. Z miastem Zadar połączony jest dobrą, nadmorska drogą. Na południe od miasta znajduje się znane jezioro Vransko, a na zachód wyspa Ugljan, Iz, Dugi Otok i Archipelag Kornati.

Historia Północnej Dalmacji

Biograd był kiedyś ważnym miastem- miejscem koronacji chorwackich królów. Wenecjanie zniszczyli miasto w 1125r. Do XVII wieku służyło jako graniczny punkt, a po zniszczeniu przez Paszę Ibrahima zostało odbudowane, ale nigdy nie odzyskało dawnego splendoru. Zobaczyć tu można Muzeum Historii Lokalnej z wystawami archeologicznymi i znaleziskami z terenu Chorwacji i specjalnym działem "Skarby morza". Dzisiaj miasteczko zostało nieco zmienione dla potrzeb turystów. Warto przejść się promenadą i odwiedzić porty.

Hotel Biograd last minute

Biograd jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje w Chorwacji, nic więc dziwnego że zadbano o znakomitą bazę noclegową. Najchętniej wybierane są m.in. położony położony samym centrum miasta - Hotel Ilirija, czterogwiazdkowy Hotel Kornati z centrum wellness i Hotel Adriatic z ciekawymi animacjami dla najmłodszych. Wolącym wypoczynek w praywatnych kwaterach z aneksami kuchennymi polecamy Apartamenty prywatne Biograd.

Chorwacja – atrakcje turystyczne

 • Regionalne Muzeum Historii
 • Stare porty
 • Zabytki architektury weneckiej i tureckiej

Biograd - wycieczki po okolicy

 • Na zachód od miasta znajduje się Archipelag Kornati, do którego organizowane są jednodniowe wycieczki.
 • Na południe od miasta znajduje się resort z piękną plażą - Pakostane.
 • Warto też odpocząć choć jeden dzień nad pobliskim jeziorem Vransko, które ma jedynie 2m głębokości, ale ze swoją powierzchnią 3 tys hektarów jest największym śródlądowym jeziorem Chorwacji.

Wakacje w Chorwacja - sporty i plaże

 • Wokół miasta rozciągają się piaszczyste i kamieniste plaże, które mogą być nieco zatłoczone w sezonie. Istnieje możliwość uprawiania nie tylko sportów wodnych, ale też plażowych, gry zespołowe, organizowane są turnieje i zawody.
 • Aktywny wypoczynek: tenis – w mieście znajduje się centrum tenisa i szkoła, kąpiele, sporty wodne – oferta na plaży, żeglarstwo – kilka ciekawych portów, mini-football, koszykówka, siatkówka.

Gastronomia i Rozrywka – Północna Dalmacja

W mieście znajdziemy kilka świetnych lokali, w których można rozkoszować się lokalną kuchnią, winem, drinkami i bogatym życiem nocnym. W wielu miejscach zabawa trwa do rana. Warto skosztować ryb, owoców morza, owczych serów i lokalnego wina. Miłośnicy pamiątek też nie będą zawiedzeni oferta straganów i sklepików, ale nadal są to głównie drobiazgi jak koszulki ze śmiesznymi napisami czy zapalniczki.

Biograd, Chorwacja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  9°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  65%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1022hPa
  wiatr:
  252°   5 km/h
  wsch. słońca:
  07:14
  zach. słońca:
  17:11
 • Słonecznie
  min.3°C max.12°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  37°   67 km/h
  wsch. słońca:
  07:13
  zach. słońca:
  17:12
 • Częściowe zachmurzenie
  min.2°C max.6°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  12°   16 km/h
  wsch. słońca:
  07:12
  zach. słońca:
  17:14
 • Słonecznie
  min.1°C max.5°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  42°   40 km/h
  wsch. słońca:
  07:10
  zach. słońca:
  17:15
 • Słonecznie
  min.0°C max.6°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  41°   16 km/h
  wsch. słońca:
  07:09
  zach. słońca:
  17:16

Biograd - klimat w Chorwacja