Biograd - wakacje już od 1379 zł

Na wakacje: Biograd, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Biograd

Częściowe zachmurzenie
16°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
few clouds%
Ciśnienie:
1012 hPa
Wiatr:
6 km/h55°
Od X w. Biograd był siedzibą i miejscem koronacji królów chorwackich, a dziś dzięki piaszczystym plażom, atrakcyjnemu położeniu na dwóch półwyspach, różnorodności zakwaterowania i świetnej infrastrukturze miejsce wypoczynku turystów z całego świata. Dwa porty jachtowe, baza sportów wodnych, liczne restauracje i kawiarenki zapewnią udane wakacje. Warto wypłynąć na wycieczkę po Archipelagu Kornati.

Biograd, wczasy w Chorwacji

Biograd położony jest na południe od miejscowości Zadar na Riwierze Zadar na terenie regionu Północnej Dalmacji. Z miastem Zadar połączony jest dobrą, nadmorska drogą. Na południe od miasta znajduje się znane jezioro Vransko, a na zachód wyspa Ugljan, Iz, Dugi Otok i Archipelag Kornati.

Historia Północnej Dalmacji

Biograd był kiedyś ważnym miastem- miejscem koronacji chorwackich królów. Wenecjanie zniszczyli miasto w 1125r. Do XVII wieku służyło jako graniczny punkt, a po zniszczeniu przez Paszę Ibrahima zostało odbudowane, ale nigdy nie odzyskało dawnego splendoru. Zobaczyć tu można Muzeum Historii Lokalnej z wystawami archeologicznymi i znaleziskami z terenu Chorwacji i specjalnym działem "Skarby morza". Dzisiaj miasteczko zostało nieco zmienione dla potrzeb turystów. Warto przejść się promenadą i odwiedzić porty.

Hotel Biograd last minute

Biograd jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje w Chorwacji, nic więc dziwnego że zadbano o znakomitą bazę noclegową. Najchętniej wybierane są m.in. położony położony samym centrum miasta - Hotel Ilirija, czterogwiazdkowy Hotel Kornati z centrum wellness i Hotel Adriatic z ciekawymi animacjami dla najmłodszych. Wolącym wypoczynek w praywatnych kwaterach z aneksami kuchennymi polecamy Apartamenty prywatne Biograd.

Chorwacja – atrakcje turystyczne

 • Regionalne Muzeum Historii
 • Stare porty
 • Zabytki architektury weneckiej i tureckiej

Biograd - wycieczki po okolicy

 • Na zachód od miasta znajduje się Archipelag Kornati, do którego organizowane są jednodniowe wycieczki.
 • Na południe od miasta znajduje się resort z piękną plażą - Pakostane.
 • Warto też odpocząć choć jeden dzień nad pobliskim jeziorem Vransko, które ma jedynie 2m głębokości, ale ze swoją powierzchnią 3 tys hektarów jest największym śródlądowym jeziorem Chorwacji.

Wakacje w Chorwacja - sporty i plaże

 • Wokół miasta rozciągają się piaszczyste i kamieniste plaże, które mogą być nieco zatłoczone w sezonie. Istnieje możliwość uprawiania nie tylko sportów wodnych, ale też plażowych, gry zespołowe, organizowane są turnieje i zawody.
 • Aktywny wypoczynek: tenis – w mieście znajduje się centrum tenisa i szkoła, kąpiele, sporty wodne – oferta na plaży, żeglarstwo – kilka ciekawych portów, mini-football, koszykówka, siatkówka.

Gastronomia i Rozrywka – Północna Dalmacja

W mieście znajdziemy kilka świetnych lokali, w których można rozkoszować się lokalną kuchnią, winem, drinkami i bogatym życiem nocnym. W wielu miejscach zabawa trwa do rana. Warto skosztować ryb, owoców morza, owczych serów i lokalnego wina. Miłośnicy pamiątek też nie będą zawiedzeni oferta straganów i sklepików, ale nadal są to głównie drobiazgi jak koszulki ze śmiesznymi napisami czy zapalniczki.

Biograd, Chorwacja - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  25°C
  opady:
  0.39 mm
  zachmurzenie:
  few clouds%
  wilgotność:
  73%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  294°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:18
  zach. słońca:
  20:35
 • Pochmurno
  min.18°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  171°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:17
  zach. słońca:
  20:36
 • Pochmurno
  min.18°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  126°   21 km/h
  wsch. słońca:
  05:17
  zach. słońca:
  20:37
 • Słonecznie
  min.17°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  245°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:17
  zach. słońca:
  20:37
 • Pochmurno
  min.18°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  315°   18 km/h
  wsch. słońca:
  05:16
  zach. słońca:
  20:38

Biograd - klimat w Chorwacja