Supetar - wakacje już od 1279 zł

Na wakacje: Supetar, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Środkowa Dalmacja/ Wyspa Brac/ Supetar

Pochmurno
9°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
broken clouds%
Ciśnienie:
1023 hPa
Wiatr:
6 km/h193°
Supetar ajwiększe miasto na wyspie Brač, połączone przeprawą promową ze Split (jedno z ulubionych miejsc wypadowych jego mieszkańców). Wyspa, pomimo swego atrakcyjnego położenia, malowniczych krajobrazów i typowo dalmatyńskiej, unikalnej architektury i atmosfery, nie jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Przyciąga miłośników sportowych wakacji, chcących poznać prawdziwie tradycyjne oblicze Dalmacji. Miasto oferuje szereg różnorodnych możliwości spędzania wolnego czasu i atrakcyjne zabytki (mauzoleum rodziny Petrinović, romański kościół św. Luke/ Łukasza) ale warto wypuścić się na wyprawę po całej wyspie, gdzie w małych wioseczkach czas naprawdę zatrzymał się w miejscu.

Wyspa Brac - Supetar, wczasy w Chorwacji

Największym miastem na wyspie Brac jest Supetar, które oferuje turystom świetne połączenia ze Splitem, niesamowitą architekturę oraz bardzo kameralną atmosferę. Chętnie przyjeżdżają tu zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i pasjonaci zabytków. Najpopularniejszymi atrakcjami miasta są kościół z XVIII wieku, okazałe mauzoleum rodziny Petrinović, pomnik oraz galeria Ivana Rendića, romański kościół św. Łukasza, a także urokliwe dzielnice z wąskimi uliczkami. Możemy także wybrac się na spacer niezwykle romantyczną, nadmorską promenadą, która wypełniona jest licznymi restauracjami i kawiarenkami.

Hotel Supetar – last minute Chorwacja

Last minute Chorwacja – Supetar hotel: Najchętniej wybieranym obiektem w Supetar jest bardzo wysoko oceniany, czterogwiazdkowy Supetar Hotel Waterman Supetrus Resort (ciekawe animace dla dzieci i dorosłych) oraz znajdujący się bardzo blisko plaży Supetar Hotel Velaris. Dodatkowo, obiekt dysponuje centrum wellness oraz bardzo szerokim zapleczem sportowym. Natomiast na rodzinne wczasy, polecamy wyposażone w aneks kuchenny - Apartamenty prywatne Supetar.

Supetar, Chorwacja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  9°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  63%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1023hPa
  wiatr:
  193°   6 km/h
  wsch. słońca:
  07:08
  zach. słońca:
  17:08
 • Słonecznie
  min.3°C max.12°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  18°   43 km/h
  wsch. słońca:
  07:07
  zach. słońca:
  17:09
 • Słonecznie
  min.2°C max.5°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  31°   20 km/h
  wsch. słońca:
  07:06
  zach. słońca:
  17:10
 • Słonecznie
  min.1°C max.5°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  40°   28 km/h
  wsch. słońca:
  07:05
  zach. słońca:
  17:12
 • Słonecznie
  min.0°C max.6°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  45°   9 km/h
  wsch. słońca:
  07:03
  zach. słońca:
  17:13

Supetar - klimat w Chorwacja