Vela Luka - wakacje już od 2193 zł

Na wakacje: Vela Luka, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Południowa Dalmacja/ Wyspa Korcula/ Vela Luka

Częściowe zachmurzenie
25°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
few clouds%
Ciśnienie:
1015 hPa
Wiatr:
28 km/h310°
Najbardziej na zachód wysunięte miasto Korčuli, malowniczo ulokowane w zatoce. Otoczenie pięknej, śródziemnomorskiej zieleni, połączenie promowe ze stałym lądem, przyjemne plaże, typowa dalmatyńska zabudowa, świetna baza sportów wodnych sprawiają, że w sezonie miasto tętni przyjemnym gwarem. Warto wsiąść na rower, aby odwiedzić pobliskie małe wioseczki, lub wypłynąć w rejs, na niezamieszkane, wyspy Ošjak i Proizd. W miejscowości znany ośrodek terapeutyczny Kolos, specjalizujący się w terapiach błotem morskim.

Vela Luka na wakacje

Miejscowość Vela Luka położona jest w romantycznej zatoczce, w zachodniej części Wyspy Korcula. Jest to bardzo popularne miejsce na wakacje, ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz piękne plaże. Dodatkowo, wspaniała, śródziemnomorska roślinność nadaje temu miejscu uroku. Dobrze rozwinięta jest też baza sportów wodnych, dzięki czemu na pewno nie będziemy się tu nudzić.

Hotel Vela Luka last minute

Dzięki temu, że każdego roku przyjeżdża tu mnóstwo turystów, rozwinięła się infrastruktura turystyczna, która obecnie oferuje różnego rodzaju obiekty noclegowe. Bardzo popularny jest trzygwiazdkowy, oferujący bardzo atrakcyjne ceny Hotel Adria Beach oraz Hotel i Apartamenty Posejdon, przed którym znajduje się kamienisto-żwirowa plaża.

Wczasy na Wyspa Korcula, Chorwacja

Na wyspie znajduje się wiele atrakcji oraz miejscowości z ciekawą historią. Głównym miastem wyspy jest Korcula – znana jako miejsce narodzin słynnego podróżnika Marco Polo. Dzięki przepięknej architekturze, stara cześć miasta często określana jest mianem „Małego Dubrownika”. Wyjątkowo długa linia brzegowa Wyspy Korcula sprzyja także wszelkim sportom wodnym, jak nurkowanie, windsurfing, i kitesurfing. Korcula słynie także z żywego folkloru i bogatych tradycji muzycznych, które stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych wyspy. Spędzając wakacje na Korculi warto się także wybrać do innych miejscowości, jak Brna czy Lumbarda, która znana jest z przepięknej renesansowej dzielnicy i jednej z niewielu piaszczystych plaż w Chorwacji.

Vela Luka, Chorwacja - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  25°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  few clouds%
  wilgotność:
  77%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1015hPa
  wiatr:
  310°   28 km/h
  wsch. słońca:
  05:14
  zach. słońca:
  20:36
 • Słonecznie
  min.25°C max.27°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  78°   13 km/h
  wsch. słońca:
  05:14
  zach. słońca:
  20:36
 • Słonecznie
  min.24°C max.26°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  298°   17 km/h
  wsch. słońca:
  05:15
  zach. słońca:
  20:36
 • Słonecznie
  min.24°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  297°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:15
  zach. słońca:
  20:36
 • Pochmurno
  min.24°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  295°   18 km/h
  wsch. słońca:
  05:15
  zach. słońca:
  20:36

Vela Luka - klimat w Chorwacja