Wyspa Krk - wakacje już od 829 zł

Na wakacje: Wyspa Krk, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Kvarner/ Wyspa Krk

Pochmurno
17°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
overcast clouds%
Ciśnienie:
1012 hPa
Wiatr:
2 km/h116°
Największa i najpiękniejsza wyspa na Adriatyku, połączona ze stałym lądem mostem. Miejscowości wypoczynkowe ulokowane są na jej zachodnim brzegu, charakteryzującym się łagodnym klimatem i bujniejszą roślinnością. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy gór, jak i plażowania i kąpieli. Najpopularniejsze miejscowości wśród turystów: Krk, Punat, Baška.

Chorwacja - geografia i przyroda

Krk znajduje się w regionie Kvarner i jest największą wyspą na Adriatyku. Jej wnętrze jest skalisto - górzyste, z trasami do spacerów i jazdy na rowerze. Porośnięte jest typową roślinnością dla tego klimatu. Napotkać można tu zarówno gęste lasy, jak i rozległe pastwiska, ale niezapomnianą atrakcją staną się z całą pewnością rozległe winnice - stąd pochodzi kultywowana tradycja produkowania domowego wina. Na wyspie znajduje się kilka parków. Nad samym morzem można napotkać strome, skaliste klify. Pogoda w miesiącach letnich jest bardzo przyjemna - letnia, ale zwykle bez nadmiernych upałów.

Wyspa Krk – atrakcje turystyczne

Vrbnik – miasteczko z wielowiekowa historią leżące na szczycie urwistego klifu.
Krk – historyczne miasto z licznymi zabytkami i muzeami.
Punat – turystyczne miasto z imponującym portem i licznymi zabytkami.
Baška – cudowna atmosfera, kurort wypoczynkowy z bazą rekreacyjno-sportową.
Omišalj – bogate w zabytki stare miasto oraz Nijvice.
Šilo – mała, urocza miejscowość turystyczna.

Historia - Chorwacja

Wyspa miała niezwykłe znaczenie strategiczne, stąd liczne fortyfikacje, mury obronne i zamki. Wielokrotnie zmieniała właścicieli – po Rzymianach Krk przypadła Bizancjum, następnie Chorwacji i Węgrom, Wenecji, cesarstwu Napoleona, Austrii i wreszcie Jugosławii. Z wyspy pochodzą też słynne manuskrypty głagolicy - dziś przechowywane w Watykanie. Pomimo znacznych zawirowań historii, ludność nie straciła poczucia przynależności i kultywuje tradycje.

Ośrodki turystyczne na wakacje

Krk – główne miasto wyspy z bogatym nocnym życiem.
Baška – bardzo popularny kurort o niezapomnianej atmosferze.
Punat – miasto portowe z dużą przystanią jachtową i dobrą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną.

Zobacz oferty:
Oferty na wakacje na wyspie Krk - Travelplanet.pl

Aktywny wypoczynek

Wyspa jest znakomitą bazą wypadową do całego regionu Kvarner, składającego się z kilku ciekawych wysp i przepięknej części kontynentalnej.
Komunikacja z lądem jest tu prosta dzięki mostowi, na wyspy można udać się łodzią lub promem.
Najbliżej wyspy znajduje się Riwiera Crikvenicka oraz wyspy Cres i Rab.
W zależności od miejsca każdy znajdzie dla siebie jakiś sport: minigolf, tenis, piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, spacery i jazda na rowerze po pięknych szlakach, jazda konna.
Sporty wodne: motorówki, skuter, nurkowanie, liczne przystanie dla łodzi z największą mariną w Punacie, wędkarstwo, łowiectwo podwodne.

Plaże

Plaże są tu w większości żwirkowe i kamieniste lub betonowo-kamieniste, choć można znaleźć także piaszczyste. Znajdują się w zatoczkach. Ich okolice porośnięte są zwykle bujnymi lasami.
W wielu miejscowościach plaże przeznaczone dla naturystów.

Wyspa Krk - informacje praktyczne

Więcej informacji na stronie: www.krk.hr
Waluty – HRK (kuna chorwacka); przyjmowane są także EURO (€), ale głównie w ośrodkach turystycznych; ceny noclegów często podawane w €;
Wizy – nie dotyczy obywateli Polski; od niedawna możliwy jest wjazd do Chorwacji jedynie na dowód osobisty (dla obywateli Unii Europejskiej); UWAGA – należy pamiętać, że wybrzeże Chorwacji jest przecięte przez fragment Bośni i Hercegowiny, więc turystom podróżującym np. do Dubrownika, polecamy jednak mieć przy sobie paszport (jako podstawowy dokument tożsamości lepiej go posiadać niezależnie od miejsca, zwłaszcza poza granicami Unii Europejskiej);
Religia – Chorwacja jest krajem katolickim i nie trzeba się obawiać, że nasz strój będzie nieodpowiedni, gdyż obowiązują te same zasady, co w Polsce; na strój należy uważać przede wszystkim w przypadku zwiedzania meczetów (nie ma ich wiele w Chorwacji); często można spotkać kościoły, w których msze są prowadzone po polsku;
Kuchnia - z całą pewnością warto skosztować lokalnych dań, ponieważ tutejsza ludność przywiązuje bardzo dużą wagę do tradycji. Obecność licznych portów to także gwarancja dostaw ryb i owoców morza. Winiarnie znajdują się niemal w każdym zaułku. Można tu napić się wina z beczki, nalewanego tak, jak u nas piwo. W miesiącach letnich odbywają się liczne festiwale folklorystyczne.

Wyspa Krk, Chorwacja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  22°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  82%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  116°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:27
  zach. słońca:
  20:30
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  257°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  20:31
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.17°C max.20°C
  opady:
  5.34 mm
  wiatr:
  167°   20 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  20:32
 • Słonecznie
  min.16°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  155°   15 km/h
  wsch. słońca:
  05:24
  zach. słońca:
  20:33
 • Słonecznie
  min.15°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  167°   13 km/h
  wsch. słońca:
  05:23
  zach. słońca:
  20:34

Wyspa Krk - klimat w Chorwacja