Zaton - wakacje już od 2269 zł

Na wakacje: Zaton, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Zaton

Częściowe zachmurzenie
19°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
scattered clouds%
Ciśnienie:
1023 hPa
Wiatr:
16 km/h289°
Zaton to typowo turystyczna miejscowość na riwierze Zadarskiej, położona w sosnowym lesie, ma świetną infrastrukturę, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Na doskonałych, piaszczystych plażach organizowane są liczne imprezy i pikniki. Miejsce jest świetną bazą wypadową. Koniecznie zwiedzić trzeba małe, malowniczo otoczone wodą i połączone z lądem mostami, miasteczko Nin - historyczną stolicę i najstarsze królewskie miasto Chorwacji, pochodzące jeszcze z czasów rzymskich. W starym mieście, otoczonym murami obronnymi, znajduje się malutka katedra Sveti Križ, prawdopodobnie z 800 r., romański kościół św. Anzelma, skarbiec i muzeum archeologiczne.

Zaton, wczasy w Chorwacji

Region Zadar – Zaton jest jednym z popularniejszych regionów turystycznych, w Dalmacji. Pasjonaci zabytków odwiedzają stolicę regionu Zadar oraz miasteczko Nin, natomiast szukający luksusowego, wygodnego wypoczynku wybierają miejscowości Zaton, Petrčane i inne. Zaton ma świetną infrastrukturę, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkowo, miejsce to jest świetną bazą wypadową. Koniecznie zwiedzić trzeba małe, otoczone wodą miasteczko Nin - historyczną stolicę i najstarsze królewskie miasto Chorwacji oraz Petrcane, które jest świetnym miejscem wypoczynku dla osób lubiących leniuchowanie na plaży. Plaże piaszczyste, otoczone lasem sosnowym, niezła infrastruktura, różnorodne możliwości zakwaterowania, bliskość Zadaru, że jest to miejsce dla każdego.

Hotel Zaton Last Minute

Zaton jest miejscem bardzo chętnie wybieranym na wczasy. Można się tu zatrzymać w czterogwiazdkowym Holiday Village Zaton Resort, który leży pośród lasu i polecany jest zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Znajduje się tu wiele atrakcji dla najmłodszych, jak basen z brodzikiem, zjeżdżalnie czy boiska sportowe.

Zaton, Chorwacja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  25°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  scattered clouds%
  wilgotność:
  47%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1023hPa
  wiatr:
  329°   15 km/h
  wsch. słońca:
  07:00
  zach. słońca:
  18:35
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  315°   13 km/h
  wsch. słońca:
  07:01
  zach. słońca:
  18:33
 • Słonecznie
  min.19°C max.24°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  320°   21 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  18:32
 • Pochmurno
  min.18°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  307°   16 km/h
  wsch. słońca:
  07:03
  zach. słońca:
  18:30
 • Słonecznie
  min.19°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  312°   21 km/h
  wsch. słońca:
  07:04
  zach. słońca:
  18:28

Zaton - klimat w Chorwacja