Pakostane - wakacje już od 1325 zł

Na wakacje: Pakostane, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Północna Dalmacja/ Riwiera Zadar/ Pakostane

Pochmurno
17°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
overcast clouds%
Ciśnienie:
1012 hPa
Wiatr:
8 km/h212°
Pakostane to atrakcyjne miasteczko w Północnej Dalmacji, położone pomiędzy wybrzeżem morskim a jeziorem Vransko. W pobliżu trzy ośrodki wypoczynkowe, wśród nich francuski Club Mediterranne zbudowany w polinezyjskim stylu. Miłośnicy wędkarstwa i podglądania przyrody znajdą coś dla siebie na jeziorze Vransko, rezerwacie ptactwa wodnego. Warto odbyć spacer do niewielkiego miasteczka Vrana, gdzie można podziwiać unikatowy zabytek sztuki osmańskiej Maškovića han.

Pakostane, wczasy w Chorwacji

Miasteczko położone jest na terenie regionu Północnej Dalmacji, na w Riwierze Zadar. Jego usytuowanie jest bardzo malownicze. Z jednej strony znajdują się wody morza i wyspy, z drugiej największe w Chorwacji jezioro Vransko, gdzie podziwiać można florę i faunę. Panuje tu klimat śródziemnomorski. Okolica porośnięta jest lasami iglastymi. W okolicy znajdują się aż trzy parki narodowe : "Kornati", "Krka" i "Paklenica".

Historia – Północna Dalmacja

Miasteczko było kiedyś osadą portową. Nie ma wielu zabytków, ale warto przejść się po uliczkach pomiędzy białymi domami o charakterystycznych czerwonych dachach czy spędzić wieczór na podziwianiu portu. Niedaleko w stronę lądu znajduje się największe chorwackie jezioro - Vransko, przy którym można znakomicie odpocząć. Ciekawostką jest, że ma ono jedynie 2m głębokości przy imponującej powierzchni. Możemy tu podziwiać niezniszczoną ręką człowieka przyrodę i rozkoszować się ciszą.

Wakacje w Pakostane – wycieczki objazdowe

Podążając na północ nadmorską drogą dotrzemy do znanego kurortu Biograd, a dalej, tą samą drogą, do serca riwiery – Zadar.
Małą nadmorską drogą dotrzemy z miasteczka do wioski Vrana, która rozwinęła się wokół opactwa Benedyktynów. Znajdują się tu ruiny fortecy, zburzonej przez Turków w 1538r. Warto zobaczyć Maskovica hab zbudowany w 1644r. jako rodzaj gospody. Jest to jeden z najlepszych przykładów zabudowy ottomańskiej w całej Chorwacji.
Piękne, piaszczyste plaże w cieniu starych drzew ciągną się wszędzie wokół miasta. Idealne miejsce na odpoczynek w ciągu dnia.
Aktywny wypoczynek: pływanie, windsurfing, kajaki, inne sporty wodne, spacery po okolicy.

Rozrywka na wczasach w Dalmacji

Kurort jest znakomicie przygotowany na przyjęcie turystów. Znajdziemy tu kilka ciekawych miejsc, w których można odpocząć przy drinku czy zjeść miły obiad. Miasteczko otwarte jest na morze, dlatego najwięcej tego typu atrakcji znajdziemy w okolicy portu i plaż. Podaje się tu dania wszystkich kuchni, w tym potrawy miejscowe, owcze sery, ryby, owoce morza, wino i wiele słodkich owoców. Nocne życie zaspokoi każdego, ponieważ w wielu miejscach zabawa trwa do samego rana. Warto obejrzeć Club Med utrzymany w stylu polinezyjskim.

Pakostane, Chorwacja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  21°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  71%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  212°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:27
  zach. słońca:
  20:23
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.21°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  173°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  20:24
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.17°C max.23°C
  opady:
  0.42 mm
  wiatr:
  172°   28 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  20:25
 • Słonecznie
  min.16°C max.21°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  264°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:24
  zach. słońca:
  20:26
 • Słonecznie
  min.16°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  287°   14 km/h
  wsch. słońca:
  05:23
  zach. słońca:
  20:27

Pakostane - klimat w Chorwacja