Dramalj - wakacje już od 979 zł

Na wakacje: Dramalj, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Kvarner/ Riwiera Crikvenica/ Crikvenica/ Dramalj

Częściowe zachmurzenie
24°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
few clouds%
Ciśnienie:
1012 hPa
Wiatr:
5 km/h50°
To małe miasteczko połączone jest nadmorską promenadą z oddaloną o 3 km Crikvenicą. Łagodny klimat, lazurowa woda i liczne restauracje zachęcają do spędzenia tu urlopu. Najpopularniejsze plaże znajdują się na nieodległym półwyspie Kačjak. Szerokie możliwości zakwaterowania, łącznie z miejscami kempingowymi.

Dramalj - geografia i przyroda

Miasteczko znajduje się na Riwierze Crikvenica, nad Adriatykiem i jest oddalone o 35 km od Rijeki. Od zachodu ograniczone jest masywem górskim, który łagodnie opada do morza. Cała riwiera znana jest z łagodnego klimatu. Wzgórza porasta roślinność śródziemnomorska.

Chorwacja - historia

W przeszłości miejscowość została wspomniana w dokumentach na początku XVIII wieku, ale potem zmieniła nazwę Sveta Jelena - jest to nazwa kościoła wybudowanego w 1813 r. oryginalna nazwa została przywrócona w 1945 r. Jako kurort turystyczny miasto rozwijało się w XIX wieku, razem z pobliską miejscowością Crikvenica. Wtedy powstało dużo willi i hotel "Danica".

Dramalj – wycieczki po okolicy

Miejscowość jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej Riwiery Crikvenickiej.
Szczególnie warto zobaczyć główne miasto - Crikvenica.
Można także udać się na wycieczkę w głąb lądu szlakiem średniowiecznych zamków - Grižane, Drivenik, Bribir lub wybrać się na wyspę Krk.

Wczasy w Dramalj – aktywny wypoczynek

Duża oferta sportów wodnych dostępna jest głównie na plażach. Malownicza okolica, piękne widoki i sprzyjający klimat zachęcają do spacerów – nie tylko wzdłuż morza i w miejscowości, ale i po całej okolicy. Popularne są tu także wycieczki górskie - pasma Velika Kapela oraz Gorski Kotar mają dobrą infrastrukturę. W Crikvenicy i pobliskim Kačjaku znajdują się kluby płetwonurkarskie.
W miejscowości znajduje się kilka dobrze utrzymanych plaż żwirowych, aczkolwiek najpopularniejsze plaże znajdują się na nieodległym półwyspie Kačjak. Przy plażach płytkie morze - dogodne warunki dla dzieci i nie umiejących pływać. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada łącząca miejscowość z Crikvenicą.

Gastronomia i rozrywka

Restauracje w miejscowości serwują dania zarówno kuchni regionalnej jak i znane potrawy kuchni międzynarodowej. Szczególnie urokliwe są knajpki z widokiem na morze, z którego wieczorami wieje łagodna bryza. Pobyt w Dramalju umilają liczne imprezy kulturalne, rybackie wieczory i festyny ludowe oraz zorganizowane wycieczki po okolicznych miejscowościach.

Chorwacja - informacje praktyczne

Waluty – HRK (kuna chorwacka); przyjmowane są także EURO (€), ale głównie w ośrodkach turystycznych; ceny noclegów często podawane w €;
Wizy – nie dotyczy obywateli Polski; od niedawna możliwy jest wjazd do Chorwacji jedynie na dowód osobisty (dla obywateli Unii Europejskiej); UWAGA – należy pamiętać, że wybrzeże Chorwacji jest przecięte przez fragment Bośni i Hercegowiny, więc turystom podróżującym np. do Dubrownika, polecamy jednak mieć przy sobie paszport (jako podstawowy dokument tożsamości lepiej go posiadać niezależnie od miejsca, zwłaszcza poza granicami Unii Europejskiej);
Religia – Chorwacja jest krajem katolickim i nie trzeba się obawiać, że nasz strój będzie nieodpowiedni, gdyż obowiązują te same zasady, co w Polsce; na strój należy uważać przede wszystkim w przypadku zwiedzania meczetów (nie ma ich wiele w Chorwacji); często można spotkać kościoły, w których msze są prowadzone po polsku;
Strony poświęcone miejscowości: www.tzm-dramalj.com


Dramalj, Chorwacja - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  31°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  few clouds%
  wilgotność:
  45%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  50°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:29
  zach. słońca:
  20:45
 • Słonecznie
  min.24°C max.33°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  240°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:45
 • Słonecznie
  min.25°C max.33°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  219°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:44
 • Częściowe zachmurzenie
  min.25°C max.34°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  68°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  20:43
 • Pochmurno
  min.24°C max.34°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  51°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:33
  zach. słońca:
  20:42

Dramalj - klimat w Chorwacja