Dramalj - wakacje już od 1190 zł

Na wakacje: Dramalj, Chorwacja

Przewodnik turystyczny: Chorwacja/ Kvarner/ Riwiera Crikvenica/ Crikvenica/ Dramalj

Pochmurno
8°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
broken clouds%
Ciśnienie:
1022 hPa
Wiatr:
11 km/h210°
To małe miasteczko połączone jest nadmorską promenadą z oddaloną o 3 km Crikvenicą. Łagodny klimat, lazurowa woda i liczne restauracje zachęcają do spędzenia tu urlopu. Najpopularniejsze plaże znajdują się na nieodległym półwyspie Kačjak. Szerokie możliwości zakwaterowania, łącznie z miejscami kempingowymi.

Dramalj - geografia i przyroda

Miasteczko znajduje się na Riwierze Crikvenica, nad Adriatykiem i jest oddalone o 35 km od Rijeki. Od zachodu ograniczone jest masywem górskim, który łagodnie opada do morza. Cała riwiera znana jest z łagodnego klimatu. Wzgórza porasta roślinność śródziemnomorska.

Chorwacja - historia

W przeszłości miejscowość została wspomniana w dokumentach na początku XVIII wieku, ale potem zmieniła nazwę Sveta Jelena - jest to nazwa kościoła wybudowanego w 1813 r. oryginalna nazwa została przywrócona w 1945 r. Jako kurort turystyczny miasto rozwijało się w XIX wieku, razem z pobliską miejscowością Crikvenica. Wtedy powstało dużo willi i hotel "Danica".

Dramalj – wycieczki po okolicy

 • Miejscowość jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej Riwiery Crikvenickiej.
 • Szczególnie warto zobaczyć główne miasto - Crikvenica.
 • Można także udać się na wycieczkę w głąb lądu szlakiem średniowiecznych zamków - Grižane, Drivenik, Bribir lub wybrać się na wyspę Krk.

Wczasy w Dramalj – aktywny wypoczynek

 • Duża oferta sportów wodnych dostępna jest głównie na plażach. Malownicza okolica, piękne widoki i sprzyjający klimat zachęcają do spacerów – nie tylko wzdłuż morza i w miejscowości, ale i po całej okolicy. Popularne są tu także wycieczki górskie - pasma Velika Kapela oraz Gorski Kotar mają dobrą infrastrukturę. W Crikvenicy i pobliskim Kačjaku znajdują się kluby płetwonurkarskie.
 • W miejscowości znajduje się kilka dobrze utrzymanych plaż żwirowych, aczkolwiek najpopularniejsze plaże znajdują się na nieodległym półwyspie Kačjak. Przy plażach płytkie morze - dogodne warunki dla dzieci i nie umiejących pływać. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada łącząca miejscowość z Crikvenicą.

Gastronomia i rozrywka

Restauracje w miejscowości serwują dania zarówno kuchni regionalnej jak i znane potrawy kuchni międzynarodowej. Szczególnie urokliwe są knajpki z widokiem na morze, z którego wieczorami wieje łagodna bryza. Pobyt w Dramalju umilają liczne imprezy kulturalne, rybackie wieczory i festyny ludowe oraz zorganizowane wycieczki po okolicznych miejscowościach.

Chorwacja - informacje praktyczne

 • Waluty – HRK (kuna chorwacka); przyjmowane są także EURO (€), ale głównie w ośrodkach turystycznych; ceny noclegów często podawane w €;
 • Wizy – nie dotyczy obywateli Polski; od niedawna możliwy jest wjazd do Chorwacji jedynie na dowód osobisty (dla obywateli Unii Europejskiej); UWAGA – należy pamiętać, że wybrzeże Chorwacji jest przecięte przez fragment Bośni i Hercegowiny, więc turystom podróżującym np. do Dubrownika, polecamy jednak mieć przy sobie paszport (jako podstawowy dokument tożsamości lepiej go posiadać niezależnie od miejsca, zwłaszcza poza granicami Unii Europejskiej);
 • Religia – Chorwacja jest krajem katolickim i nie trzeba się obawiać, że nasz strój będzie nieodpowiedni, gdyż obowiązują te same zasady, co w Polsce; na strój należy uważać przede wszystkim w przypadku zwiedzania meczetów (nie ma ich wiele w Chorwacji); często można spotkać kościoły, w których msze są prowadzone po polsku;
 • Strony poświęcone miejscowości: www.tzm-dramalj.com


Dramalj, Chorwacja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  10°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  67%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1022hPa
  wiatr:
  210°   11 km/h
  wsch. słońca:
  07:20
  zach. słońca:
  17:11
 • Słonecznie
  min.2°C max.11°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  60°   37 km/h
  wsch. słońca:
  07:19
  zach. słońca:
  17:12
 • Pochmurno
  min.1°C max.5°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  69°   10 km/h
  wsch. słońca:
  07:17
  zach. słońca:
  17:14
 • Pochmurno
  min.0°C max.3°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  65°   23 km/h
  wsch. słońca:
  07:16
  zach. słońca:
  17:15
 • Słonecznie
  min.-1°C max.3°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  66°   25 km/h
  wsch. słońca:
  07:15
  zach. słońca:
  17:17

Dramalj - klimat w Chorwacja